حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

سه شنبه, ۹ آذر , ۱۴۰۰ Tuesday, 30 November , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 17 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 2 تعداد دیدگاهها : 0×
درباره آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای بیشتر بدانید
04 دی 1398 - 12:06
شناسه : 97
بازدید 382
9
آموزشگاه های آزاد مراکز تخصصی آموزشی هستند که توسط اداره کل آموزش فنی و حرفه ای ( زیر نظر وزارت کار و امور اجتماعی ) به آنها مجوز فعالیت داده شده تا در شهر های تعیین شده ، با جذب هنرجو در رشته هایی مجوز داده شده به منظور ورود به بازار کار ، هنرجو را آموزش داده و برای ورود به بازار کا آماده کنند کنند.
ارسال توسط : نویسنده : بهروز شیری
پ
پ

آموزشگاه ها مراکز آموزشی معتبر بین المللی هستند که برای گرفتن مجوز آموزشگاه باید مراحل مختلفی طی شود و مدیر آموزشگاه باید چندین مجوز را داشته باشد .

مربیان این آموزشگاه ها توسط سازمان فنی و حرفه ای آموزش داده میشوند و بعد از گذراندن دوره ها مجوز مربیگری به این افراد داده میشود .

مدیر آموزشگاه کیست؟

مدیر آموزشگاه یکی از شغل های حوزه مدیریت آموزشی است که وظایفی را سازمان بر عهده اش گذاشته است ۱- اجرای قوانین و مقررات ۲-برنامه ریزی آموزشی آموزشگاه ۳-نظارت برای فعالیت های آموزشی آموزشگاه و مربیان ۴- ارزشیابی دوره های در حال اجرا در آموزشگاه ۵-مدیریت مالی آموزشگاه ۶- رسیدگی به امور کارآموزان و کارکنان آموزشگاه ۷- تهیه گزارش ها و مکاتبات اداری ۸-نظارت و اعمال مدیریت بر حسن انجام وظایف کلیه کارکنان و مربیان آموزشگاه

آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای

آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای آموزشگاه هایی هستند که به صورت شخصی زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای اداره میشوند که سازمان فنی و حرفه ای و وزارت کار و امور اجتماعی ، شهریه معینی را برای آموزش هر حرفه ای تعیین کرده است که هنرجو با پرداخت این هزینه کلاس میتواند در این آموزشگاه ها ثبت نام کند و دوره آموزشی ثبت نامی خود را شروع کنید مربیان این آموزشگاه ها توسط سازمان آموزش دیده اند و مدرک مربیگری را دارند .

مراحل دوره های آموزشی

در آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای روال کار به این صورت است که هنرجو بعد از ثبت نام و تکمیل ظرفیت حرفه ثبت نامی ، شروع به اموزش میکند . بیشتر از ۹۵ درصد آموزش ها به صورت نظری همراه با آموزش عملی میباشند که مدت زمان آموزش عملی و نظری به صورت جداگانه تعیین شده است و آموزشگاه ها ملزم هستند ساعت های آموزشی را رعایت کنند . بعد از اتمام دوره ها آزمون از هنرجو گرفته میشود . قبل از آزمون کتبی و آزمون عملی ، کسب نمره ۵۰ برای ورود به آزمون عملی به عنوان پیش شرط الزامی است.

شرط قبولی در آزمون و دریافت مدرک

شرط موفقیت در ارزشیابی احراز صلاحیت شغلی آموزشگاه ها

کسب حداقل نمره ۵۰ در آزمون کتبی

کسب حداقل نمره ۷۰ در آزمون عملی

کسب حداقل معدل ۷۰ بر اساس میانگین وزنی که معدل از طریق فرمول زیر محاسبه می گردد:

نمره کتبی × ۲۵% + نمره عملی × ۷۵% = معدل> 70%

گروه های آموزشی آموزشگاه هاآموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای در ۶۵ گروه آموزشی را میتوانند ثبت نام کنند در صورتی که مجوز فعالیت و ثبت نام هنرجو در هر کدام از گروه ها را داشته باشند ;

برخی از گروه های آموزشی عبارتند از :

۱- آموزشگاه صنایع خودرو ۲-آموزشگاه برق ۳- آموزشگاه الکترونیک ۴ – آموزشگاه تاسیسات ، ۵-آموزشگاه جوشکاری ۶-آموزشگاه سرامیک ۷- آموزشگاه صنایع شیمیایی ۸- آموزشگاه صنایع چوب ۹- آموزشگاه صنایع نساجی ۱۰ – آموزشگاه صنایع فلزی ۱۱- آموزشگاه صنایع دریایی ۱۲- آموزشگاه مراقبت و زیبایی ( آموزشگاه آرایشگری زنانه و مردانه) ۱۳- آموزشگاه صنایع دست (چوب ، سفال ، چاپ ، سنگ ، شیشه ، چرم) ۱۵-صنایع دستی (دوخت های سنتی) ۱۶ – آموزشگاه صنایع پوشاک (خیاطی مردانه و زنانه ، بافندگی ، پرده دوز، دوزندگی ماشین ،چادر و …) ۱۷-صنایع دست (بافت) ۱۸-آموزشگاه فن اوری نانو ۱۹-فن آوری محیط زیست ۲۰-آموزشگاه گیاهان دارویی و دارو های گیاهی ……

بعد اتمام دوره آموزشی در آموزشگاهبعد از اتمام دوره اموزشی به هنرجو یا کارآموز مدرک بین اللملی با کد استاندارد بین المللی صادر میشود و هنرجو میتواند علاوه بر استفاده از این مدرک تمام نقاط کشور ایران ، در بیش از ۶۰ کشور دنیا نیز از این مدرک استفاده کند و شروع به کسب و کار و فعالیت کند .

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

در حال بارگیری کپچا ...